DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Hypoteční kalkulačka

Refinancování hypotéky


Hypoteční kalkulačka srovnání bank

Refinancování hypotečního úvěru

 

Neplaťte zbytečně vysoké úroky, snižte si měsíční splátky a ušetřete za nesmyslné poplatky. Zvolte refinancování stávající hypotéky! Nabízíme vám online srovnání hypoték a možnost refinancování hypotéky online, ať už jste klientem jakékoliv banky. Najdeme pro vás nejlepší hypotéční úvěr na trhu a bez vstupních poplatků provedeme refinancování vašeho stávajícího úvěru. Za zpracování nového úvěru/refinancování nebudete platit žádné poplatky, nemusíte platit nový odhad nemovitosti ani předkládat potvrzení o výši přijmu, pokud splácíte svou stávající hypotéku už 11 měsíců a déle. Sjednáme pro vás možnost mimořádných splátek zdarma, získáte nižší úrokovou sazbu! Zprostředkujeme pro vás nejvýhodnější hypotéční úvěr na českém trhu.

Co je refinancování hypotéky

Jestliže máte pocit, že jsou měsíční splátky vaší hypotéky příliš vysoké, změňte to.

Využijte výhodné refinancování hypotéky, což zjednodušeně znamená, že nahradíte starý úvěr novým. Proč se refinancování hypotéky vyplatí? Protože tržní situace se stále vyvíjí, díky čemuž máte možnost získat výhodnější podmínky, nižší úrok a nižší splátky. Zároveň si můžete upravit i délku splácení nebo pravidla mimořádných splátek.

Kdy refinancovat

Nejvhodnější dobu k refinancování hypotéky si musíte pohlídat sami. Nespoléhejte se na to, že vám banka včas oznámí vypršení vaší fixní úrokové sazby a nabídne vám nové sazby pro následující fixní období. Banky si dávají na čas, takže oznámení o konci fixace sazby, obdržíte tři až dva týdny před uplynutím fixní lhůty, což vám znesnadní a mnohdy i zcela znemožní vyřízení refinancování hypotéky u jiné banky. Ztratíte možnost získat mnohem výhodnější hypoteční sazbu apod. Doporučujeme, abyste se začali zajímat o možnost refinancování hypotéky u konkurenčních bank nejméně 3 měsíce před uplynutím fixního období.

Pokud si nevíte s refinancováním rady, neváhejte se obrátit na nezávislé hypoteční specialisty, kteří vás s vyřízením refinancování hypotéky pomohou. Zajistí pro vás nižší splátky, upraví délku splatnosti hypotéky a to vše navíc zcela zdarma. Obraťte se na spolehlivé profesionály, kteří vás zbaví zbytečné finanční zátěže.

Jaké typy hypotečních úvěrů lze refinancovat

  • Hypotéka na koupi rodinného domu
  • Hypotéka na stavbu nebo rekonstrukci
  • Hypotéka na pořízení stavebního pozemku
  • Hypotéka na družstevní byt
  • Hypotéka na byt v osobním vlastnictví

Výhody refinancování

  • Nižší úroková sazba
  • Menší pravidelné splátky
  • Lepší a volitelné parametry nové hypotéky
  • Lepší podmínky k hypotečnímu úvěry
  • Vyřízení nového hypotečního úvěru je bez poplatku
  • Možnost rozložit splácení hypotéky do delšího časového období

Možnosti refinancování

  • Běžné refinancování: Klient musí doložit veškerou nutnou dokumentaci na základě podmínek stanovených bankou
  • Převzetí dluhu: Převzetí stávajícího dluhu novým klientem s původními podmínkami (úroková sazba, parametry, slevy…)
  • Zjednodušené refinancování: Klient nemusí dokládat veškerou dokumentaci jako u zřizování nového úvěru. Banka totiž využije podkladů předložených klientem pro původní úvěr. Za určitých podmínek umožňuje zjednodušené dokládání příjmů.

Refinancování hypotéka

Refinancování hypotéky, možná jste o tom slyšeli v rámci nějakého televizního spotu. Refinancování je v poslední době hit, ale co to vlastně je a co všechno to obnáší? Dá se refinancováním ušetřit?

Co to znamená refinancování?

Refinancování znamená, že místo původního úvěru si vezmete úvěr nový, pro vás třeba výhodnější, ten starý úvěr umoříte (zaplatíte) a pokračujete se splácením úvěru nového. Pokud se to týká hypotečního úvěru, refinancování se provádí ke konci fixace, kdy je možné například i splatit celou nebo část půjčené částky. Prostě takové nastavení nových podmínek. Pokud využijete toto období, vyhnete se tak sankcím, které si jinak banky účtují.

Co všechno byste měli sledovat?

Pokud přecházíte se svým úvěrem k jiné bance, nejspíš je to z důvodu, že vám nabídne lepší podmínky, například nižší úrokovou sazbu. Dříve byly úrokové sazby daleko vyšší, dnes jsou na svém historickém minimu, proto se hodně lidí se starými smlouvami rozhodlo, že si vyjednají refinancován úvěru. Při refinancování je také dobré si zjistit, jaké všechny poplatky po vás bude původní banka vyžadovat. Jsou to poplatky za podání návrhu na výmaz zástavního práva, poplatky za administrativní náklady, poplatky za ukončení smlouvy. Informujte se u své stávající banky, co všechno budete muset v případě refinancování zaplatit. Možná o vás nebude banka chtít přijít a nabídne vám výhodnější podmínky smlouvy.

Refinancování hypotéky

Nejčastějším úvěrem, který se vyplatí refinancovat, je hypoteční úvěr. Před koncem doby fixace je to správné období, kdy si můžete refinancování zařídit. Banky zpravidla posílají před koncem fixace informační dopis o tom, že se blíží období, ve kterém se budou vyjednávat nové podmínky. Vy ale nemusíte na tento dopis čekat, můžete se bance ozvat sami a začít vyjednávat. Ideální je mít nové podmínky od banky na stole dva či tři měsíce před koncem fixace. Pokud vám banka tak brzy nové podmínky neposkytne, můžete se už tehdy začít porozhlížet u jiných bank.

Jestli o vás banka nebude chtít přijít, jako že nejspíš nebude chtít, je možné že vám nabídne výhodnější podmínky smlouvy, než jste měli doposud. Dejte jí najevo, že máte přehled o konkurenci a začněte s bankou komunikovat dostatečně dlouhou dobu před koncem fixace, abyste mohli vše vyřešit ke své spokojenosti.

Můžete navštívit banky osobně a poradit se tam o konkrétních sazbách a podmínkách, které vám mohou nabídnout, své současné bance je pak můžete předložit jako návrh, na který ona může zareagovat. Banky nemusí nabízet jen to, co mají uvedené na internetu, některé banky vám mohou vytvořit úvěr na míru, který bude daleko výhodnější. Pokud vám stávající banka nenabídne lepší podmínky, než konkurence, zvažte refinancování. Nezajímejte se jen o výši úroku, sledujte také možnost předčasného splacení, poplatky za vedení účtu, nebo nutnost si u banky sjednat další produkty. Dokud nepodepíšete smlouvu o novém úvěru, nejste ničím vázáni, nechte si dost času na rozmyšlení a porovnávání nabídek.

Ve své původní bance podejte žádost o vyčíslení zůstatku úvěru, to je důležitý dokument pro novou banku, aby věděla, jakou částku a kam je potřeba při po podepsání nové smlouvy poslat.

Dále si vyřiďte souhlas původní banky se splacením úvěru a souhlas s tím, že nová banka vytvoří další zástavní právo na vaši nemovitost. Všechny tyto dokumenty pak předložte své nové bance.

Dále už vše probíhá podobně jako při klasické vyřizování hypotéky, jen peníze od nové banky jsou poukázány na účet té původní, čímž se smaže váš původní dluh, dojde k jeho umoření, a stará banka pak zruší zástavní právo na vaši nemovitost. Banka vystaví potvrzení o zániku zástavního práva na vaši nemovitost a s tímto potvrzením vy pak zajdete na katastr vložit zde návrh na výmaz tohoto zástavního práva (další možností je, že to má v kompetenci banka, v tomto případě na ni stačí dohlédnout a zkontrolovat, že vše proběhlo v pořádku).

Refinancování může často řešit i několik úvěru najednou, pokud jste si postupně brali úvěr u několika institucí, je možné, že u každé platíte měsíčně poplatky za vedení úvěru, každý úvěr má jinou výši, jiný termín splátek a jinou úrokovou sazbu. Refinancování pak znamená, že si převedete všechny dluhy k jedné instituci, ta vám vlastně půjčí peníze na umoření těch původních úvěru a vy pak splácíte jednou měsíčně jednu částku u nové banky. Ve většině případů tak ušetříte, to si můžete zjistit návštěvou banky, nebo si to můžete sami spočítat. Důležitou částkou, kterou byste měli sledovat, je kolik celkově přeplatíte. Aby byl celý proces refinancování výhodný, měli byste přeplatit alespoň o pár tisíc méně, než při původním úvěru.

Pokud chcete mít rychlý přehled o tom, jaké možnosti refinancování hypotéky trh nabízí, můžete zkusit online hypoteční kalkulačku. Ta vám v reálném čase vygeneruje příklad vašeho potenciálního úvěru.

Existují také online kalkulačky, které vám poví, jestli je vaše hypotéka stále ještě výhodná. Tyto kalkulačky jsou opravdu detailní a do výpočtu zahrnují všechny podmínky hypoteční smlouvy.

Srovnání refinancování hypoték

Nevíte, co znamená termín refinancování hypoték? Refinancování hypotéky znamená splacení hypotéky jiným hypotečním úvěrem. Zpravidla jde o hypoteční úvěr jiné banky, kterým je stávající hypotéka splacena. Každá hypotéka má zafixovanou úrokovou sazbu, dobu si předem sami zvolíte. Po uplynutí doby fixace nastává okamžik, kdy banka úrokovou sazbu hypotéky změní. A právě v ten okamžik nastává čas, kdy se můžete rozhodnout, zdali novou úrokovou sazbu akceptovat, anebo raději přejít zdarma k jiné bance.

Refinancování hypotéky na našem trhu nemá dlouhého trvání, v době, kdy byly na samém začátku, byly klienty využívány poměrně hodně. V současné době však již banky začaly být v nabídkách na nové fixační období mnohem vstřícnější, a z toho důvodu začal zájem o refinancování hypoték klesat.

Jaké jsou nejvýhodnější produkty na trhu? Přinášíme vám srovnání refinancování hypoték, abyste se mohli sami rozhodnout, zdali se vám vyplatí či nikoliv.

Srovnání refinancování hypoték